• 17.8C Novo mesto
  • 04:19
  • Pon, 26.08.2019

Gajser tokrat drugi, a ostaja prepričljivo prvi v skupnem seštevku

PRAGA – Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v češkem Loketu osvojil drugo mesto, premoč je moral priznati le Francozu Romainu Febvreju. To pomeni, da je po sedmih zaporednih zmagah v SP tokrat prvič ostal brez nje, a je še vedno trdno v vodstvu elitnega razreda MXGP.

Skupno je Febvre slavil s polnim izkupičkom 50 točk, Gajser je bil s 44 drugi, Seewer pa s 40 tretji. A ne glede na razplet današnje dirke Gajser ostaja prepričljivo prvi v skupnem seštevku. Zdaj ima že 582 točk, Seewer na drugem mestu pa 405. Tretji je danes četrtouvrščeni Francoz Gautier Paulin (379).

Na dirki na Češkem je v kvalifikacijah razreda MXGP nastopil še en slovenski predstavnik Klemen Gerčar, ki pa ga danes ni bilo na startu. Sezona se bo nadaljevala že naslednji teden z dirko v belgijskem Lommelu.

NaDlani.si; Foto: arhiv