• 22.84C Novo mesto
  • 21:50
  • Tor, 20.08.2019

Gajser zmagal v Franciji! »Užival sem v vsakem trenutku«

PARIZ – Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagovalec sedme dirke svetovnega prvenstva razreda MXGP v Franciji. V Saint-Jean-d’Angelyju je slavil tako v prvi kot drugi vožnji, zaradi slabšega nastopa Italijana Antonia Cairolija pa je tudi zmanjšal zaostanek za njim v skupnem seštevku, zdaj zaostaja le še deset točk.

»Šlo mi je vse bolje in bolje, vsak krog je bil boljši. Na startu druge vožnje je bilo nekaj težav, startna ograja nas je malo presenetila. A sem vseeno užival v vsakem trenutku,« je bil takoj po koncu dirke nadvse zadovoljen Gajser. Zanj je bila to tretja letošnja zmaga, potem ko je slavil v Trentinu in v portugalski Aguedi.

Skupno je na dirki Gajser zmagal pred Tonusom in Febvrejem, Cairoli je bil le sedmi.

Gajser je danes tako precej zmanjšal zaostanek za njim v SP; Italijan je imel pred današnjo dirko 34 točk naskoka, zdaj pa le še deset (311-301). Na tretjem mestu že precej zaostaja Francoz Gautier Paulin (218).