• 17.8C Novo mesto
  • 04:21
  • Pon, 26.08.2019

Maribor po drami v 3. predkrog! Potem je odjeknila slaba novica, domov jih ni bilo

STOCKHOLM – Nogometaši Maribora so v Stockholmu proti AIK-u na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov sicer izgubili z 2:3 (1:2, 0:1), a so se uvrstili tretji krog kvalifikacij, ker so na prvi tekmi doma zmagali z 2:1.

V NADALJEVANJU Z NORVEŽANI

Pred tednom dni so si v Ljudskem vrtu Mariborčani priigrali ugodno izhodišče proti švedskemu prvaku, ki so ga izločili po minimalnem porazu in podaljšku v gosteh, ter se bodo v nadaljevanju pomerili z norveškim Rosenborgom, ki je izločil beloruski Bate Borisov.

DVE OBRAMBI V FINIŠU

Drugi del podaljška je namreč prinesel preobrat v korist slovenskega prvaka. Najprej je Jasmin Mešanović zgrešil izjemno priložnost po protinapadu v 116. minuti, v nadaljevanju napada pa je minuto pozneje Romun Alexandru Cretu po strelu z glavo po podaji Mitje Vilerja poskrbel za nadaljevanje upanja Maribora za nov preboj v skupinski del lige prvakov, ki ga je z dvema obrambama v finišu obračuna potrdil še vratar Kenan Pirić.

Kmalu po tekmi so Mariborčani objavili naslednji facebook post:

Po vseh dobrih na igrišču slaba novica ob prihodu na letališče: zaradi tehničnih težav letala se ne moremo vrniti domov takoj po tekmi. Še ena nočitev v Stockhomu, nazaj v četrtek.