• C Novo mesto
  • 11:48
  • Ned, 13.06.2021

Nogometni svet spet v črnem, umrl je junak svetovnega prvenstva, star komaj 42 let

Nekdanji senegalski nogometni reprezentant Papa Bouba Diop (42) je v nedeljo umrl po dolgi in hudi bolezni, je sporočila Mednarodna nogometna zveza (FIFA). Diop si bo ostal v spominu kot strelec prvega zadetka na svetovnem prvenstvu leta 2002 ob senzacionalni zmagi Senegala proti takratnim aktualnim svetovnim prvakom Franciji z 1 proti 0. Trikolorji so na Japonsko in Južno Korejo prispeli kot svetovni prvaki, a ob odprtju svetovnega pokala izgubili proti Senegalu.

»Enkrat junak svetovnega prvenstva, vedno junak svetovnega prvenstva,« je zapisala Fifa. Senegal se je skupaj z Dansko uvrstil v osmino finala, Francija pa se je od konkurence poslovila v prvem krogu. Senegal je na koncu prišel do četrtfinala, kjer je izgubil proti Turčiji z 0 proti 1.

Diop je za reprezentanco zbral 63 nastopov in dosegel 11 golov. V svoji karieri je 10 let igral v Angliji za Fulham, Portsmouth, West Ham in Birmingham City, oblekel pa je tudi dres Grasshoppersa, Lensa in Atenskega AEK-a.

NaDlani.si; Foto: yotube