• 7.05C Novo mesto
  • 10:24
  • Tor, 12.11.2019

Posch Sloveniji močno priprl vrata Eura 2020

LJUBLJANA – Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah na osmi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 izgubila proti Avstriji z 0:1 (0:1).

Potem ko je Slovenija z odmevnima zmagama nad Poljsko in Izraelom septembra resno vstopila v boj za preboj na EP 2020, pa si je oktobra dodobra priprla vrata. Z bledo predstavo in porazom v Skopju proti Severni Makedoniji in današnjim porazom pred polnimi Stožicami proti Avstriji je pokvarila položaj v skupini G in prekinila niz petih domačih tekem brez poraza.

Stefan Posch je bil v prvem polčasu tisti, ki se je veselil zadetka. V 21. minuti je Valentino Lazaro podal iz kota z leve strani, Posch pa je najvišje skočil in z glavo zadel za vodstvo Avstrijcev. Za nameček je slovenski neuspeh začinil v 89. minuti še Denis Popović, ki je z roko udaril Sabitzerja v obraz in dobil rdeči karton.

NaDlani.si; Foto: youtube