• C Novo mesto
  • 04:06
  • Pon, 23.05.2022

Slovenci “ukradli” tekmo in jo spremenili v državno prvenstvo!

Slovenci se lahko pohvalijo z eno najboljših predstav v zgodovini, saj se jih je vseh šest uvrstilo v finale, peterica je končala v prvi osmerici.

TITISEE-NEUSTADT – Anže Lanišek (134,5 m/142 točk) vodi po prvi seriji tekme smučarjev skakalcev za svetovni pokal v nemškem Titisee Neustadtu. Drugi je Nemec Karl Geiger (132(138,4), tretji pa drugi slovenski skakalec Lovro Kos (137,5/138,2).

Slovenci se lahko pohvalijo z eno najboljših predstav v zgodovini, saj se jih je vseh šest uvrstilo v finale, peterica je končala v prvi osmerici, kar prej kot na tekmo svetovnega pokala spominja na slovensko državno prvenstvo.

Timi Zajc (135,5/135,5), zmagovalec petkovih kvalifikacij Cene Prevc (134/132,9) in Peter Prevc (130,5/131,5) so zasedli šesto, sedmo in osmo mesto. Prehitela sta jih le še Japonec Ryoyu Kobayashi (133/137,9) in Nemec Markus Eisenbichler (132,5/135,7).

Žiga Jelar (126/121) je po prvi seriji na 22. mestu.

Pripravil: Nadlani.si/STA