• -4.16C Novo mesto
  • 07:21
  • Pet, 24.01.2020

Vrata elite se zapirajo! Še druga ničla Slovenije v Kazahstanu

NURSULTAN – Slovenska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina A) v kazahstanskem Nursultanu na svoji drugi tekmi izgubila z Južno Korejo s 3:5 (3:1, 0:3, 0:1) in doživela še drugi poraz. Potem ko so po prvi tretjini že vodili s 3:1, so na koncu klonili.

Slovenska hokejska reprezentanca je svetovno drugoligaško prvenstvo začela slabo; po porazu proti Kazahstanu, ki je kot gostitelj tekmovanja veljal za enega favoritov, so se opekli tudi s Korejci. Ti so se izkazali za trdno in žilavo ekipo, ki je izkoristila slovensko neučinkovitost ter tako prišla do sploh prve zmage na sedmi medsebojni tekmi. Poraz je prišel v najslabšem trenutku, Slovenci imajo zdaj precej majhne možnosti za želeno prvo ali drugo mesto na turnirju, ki vodita med elito. Tolažijo se lahko le s tem, da je bilo lani v Budimpešti podobno, po uvodnih porazih pa so bili na koncu do zadnje minute zadnje tekme še v igri za napredovanje.

NaDlani.si; Foto: facebook.com/lovehokej