• C Novo mesto
  • 11:45
  • Sob, 27.11.2021

Zdaj jasno, zakaj Čančar v NBA ne igra

Štiriindvajsetletni Primorec je manjkal že na zadnji tekmi, tokrat pa je tik pred obračunom ostal brez mesta v ekipi, za katero letos še ni stopil na parket.

TORONTO – Slovenski zvezdnik Goran Dragić je s Toronto Raptors doživel tretji poraz na četrti tekmi rednega dela severnoameriške košarkarske lige NBA. S 111:108 so kanadsko moštvo ugnali Chicago Bulls. Dragić je dvoboj končal z osmimi točkami. Vlatka Čančarja pa zaradi poškodbe drugič zapovrstjo ni bilo v kadru Denver Nuggets.

Petintridesetletni Dragić novega poglavja v karieri pri Torontu ni začel najbolje. Raptors so pri dnu vzhodne konference (1-3), medtem ko Bulls (4-0) ostajajo neporaženi na samem vrhu.

Danes so v Torontu biki vodili tudi že za 20 točk na začetku tretje četrtine, a se je domače moštvo vrnilo in se slabih pet minut pred koncem približalo na vsega dve točki zaostanka. Chicago je bil ves čas v rahli prednosti, Fred VanVleet pa je imel po enem zgrešenem prostem metu Nikole Vučevića priložnost, da s trojko izsili podaljšek, a je zgrešil.

Najboljši strelec domačih je bil OG Anunoby z 22 točkami, VanVleet je 15 točkam dodal še 17 podaj. Za Chicago je DeMar DeRozan proti svojemu bivšemu klubu dosegel 26 točk, 22 jih je dodal Zach LaVine.

Dragić je večji del zadnje četrtine presedel na klopi, a bil na igrišču v zadnjih 24 sekundah. Vseeno ni mogel preprečiti zmage Chicaga, na parketu pa je skupno prebil 13:47 minute in dosegel osem točk. Iz igre je zadel le enega od šestih metov, s črte prostih metov pa je bil nezgrešljiv (6/6). V statistiko je vpisal še štiri skoke in eno ukradeno žogo.

Statistika pa je vnovič prazna ostala pri Vlatku Čančarju, ki je moral še drugič zapovrstjo izpustiti obračun zaradi poškodbe levega kolka. Štiriindvajsetletni Primorec je manjkal že na zadnji tekmi, tokrat pa je tik pred obračunom ostal brez mesta v ekipi, za katero letos še ni stopil na parket.

Denver je moral po treh tekmah priznati premoč proti Cleveland Cavaliers, ki so bili boljši z 99:87. Pri zmagovalcih se je najbolj s klopi izkazal Kevin Love z 22 točkami. Eno manj je dosegel Jarrett Allen (16 skokov). Za Denver je znova največ točk prispeval najkoristnejši igralec minule sezone, Srb Nikola Jokić. Ustavil se je pri 24 točkah in 19 skokih.

Na preostalih tekmah so tretjo zmago vknjižili prvaki Milwaukee Bucks. Boljši so bili od Indiana Pacers s 119:109. Slavili so tudi Brooklyn Nets proti Washington Wizards s 104:90. Boston Celtics so bili po podaljšku boljši od Charlotte Hornets (140:129), Los Angeles Clippers pa so zanesljivo opravili s Portland Trail Blazers s 116:86. Zmago so danes vpisali še Atlanta Hawks, Miami Heat in New Orleans Pelicans.

Pripravil: Nadlani.si/STA