• 19:52
  • Čet, 30.06.2022

3. Trebanjski tek

poletni festival

Minuli konec tedna se je 141 tekačev pomerilo na 3. Trebanjskem teku. Slavili so Povše Sara, Čulk Leon, Jan Samide in Stržinar Marjeta.

TREBNJE – DTP Trebnje je v soboto, 14.6.2014, organiziralo 3. Trebanjski tek s startom in ciljem v centru mesta na Golievem trgu.

Na teku je nastopilo 141 tekmovalcev. Najmlajši so se pomerili na 300m, zmagala sta Povše Sara (OŠ Škocjan) in Hočevar Andrej (OŠ Trebnje). Zmagovalca na 700 sta postala Čulk Leon (OŠ Trebnje) in Haler Lea (AK Sevnica).

Člani so tekli na 8,5 km dolgi in razgibani progi. Zmagovalec je postal Jan Samide (AK Vežba), drugo mesto je pripadlo Mateju Uhan (DTP Trebnje), tretji je bil Robert Lendaro (AK Sevnica). Najhitrejša v ženski konkurenci je bila Stržinar Marjeta iz Novega mesta, druga je bila Zamida Tanja (AK Maraton Kočevje), tretje mesto pa je pripadlo Pii Bedene (Gimnazija Novo mesto).