• C Novo mesto
  • 08:51
  • Pet, 19.08.2022

Sevniški atleti so se v Radovljici, kjer se potekalo odprto veteransko prvenstvo Slovenije, veselili novih zmag .

SEVNICA – Radovljica je 21. in 22. junija gostila odprto veteransko prvenstvo Slovenije na stezi, ki so se ga udeležili tudi atleti iz Hrvaške, Srbije in Avstrije. Tekmovanje je potekalo v sproščenem in prijateljskem vzdušju.

Oba dneva sta nastopila tudi Robert in Vanja Lendaro iz Atletskega kluba Sevnica. V soboto je Robert Lendaro nastopil na 1.500 m in osvojil naslov državnega prvaka M40, vodil je ves čas dirke in suvereno zmagal. Pri ženskah Ž40 je 1. mesto osvojila Vanja Lendaro na 1.500 m in 400 m. V soboto sta oba tekmovala na 800m in ponovno osvojila naslov državnega veteranskega prvaka.

Lepo vreme in prijateljsko druženje z atleti iz sosednjih držav je popestrilo tekmovalni vikend.