30-letnik pijan kot čep padel z e-skirojem, poškodbe tako hude, da je moral v bolnišnico

11. feb. 2025, ob 09.58
272
170 SEK

KRANJ – Alkohol in e-skiro: nevarna kombinacija, ki se je končala v bolnišnici!

V zadnjih 24 urah so gorenjski policisti obravnavali številne dogodke, med katerimi izstopa nesreča 30-letnega voznika e-skiroja, ki je pod vplivom alkohola grdo padel in pristal v zdravstveni ustanovi.

Policija je v tem obdobju sprejela 83 klicev, od tega jih je bilo 38 interventnih. Dogajanje je bilo raznovrstno – od klasičnih prekrškov do dogodkov, ki kažejo na zaskrbljujoče trende na cestah in v urbanih območjih.

Vlom in poškodovanje tuje lastnine

Neznani storilec je vlomil v lesene objekte na območju Kranja, pri čemer je s silo odprl vrata in odnesel gotovino, orodje ter drugo opremo. Policija primer še preiskuje. Zanimivo – ali pa tudi ne – vlomi v tovrstne objekte so pogostejši v zimskih mesecih, ko ljudje manj hodijo na vikende in garaže.

Na Jesenicah pa je nekdo poškodoval lak parkiranega vozila – naključna objestnost ali namerna škoda? Policija zbira podatke. Še bolj nenavadno je poškodovanje stacionarnega radarja v Kranju – naprave, ki se ne more braniti, pa je kljub temu pogosto tarča jeze voznikov.

Prometne nesreče: pijan na e-skiroju

Najbolj izstopajoč primer zadnjih 24 ur se je zgodil v centru Kranja, danes zjutraj ob 4.30. 30-letni voznik e-skiroja se je zaradi neprilagojene hitrosti prevrnil in poškodoval. Policisti so ugotovili, da je imel 0,90 mg/l alkohola v izdihanem zraku – skoraj 2 promila!

Zanimivo je, da so podobne nesreče z e-skiroji v porastu – ali pa se o njih le več poroča? Poleti so takšne nesreče običajno pogostejše, saj je več ljudi zunaj, več uporabe električnih prevoznih sredstev, več nočnega življenja. A tudi zima ima svoje posebnosti – temnejše ceste, drseča podlaga in seveda – alkohol. Policija vodi prekrškovni postopek, voznik pa bo moral odgovarjati za svojo nepremišljenost.

Kako preprečiti in trajno odpraviti kapilarno vlago v vašem domu?
Se je tudi pri vas pojavila kapilarna vlaga? Ste opazili, da se na stenah vašega doma pojavljajo vlažni madeži, odstopanje ometa ali celo plesen? Se vam zdi, da so prostori vedno nekoliko hladne

Nesreča na relaciji Bohinj–Bled, kjer je 34-letna voznica izgubila nadzor nad vozilom in trčila v varnostno ograjo, je še en primer posledic neprilagojene hitrosti. Na tem delu ceste je sicer veliko ostrih ovinkov in spremenljive vremenske razmere pogosto igrajo svojo vlogo. Vozniki pogosto precenijo svoje sposobnosti ali podcenijo mokro cestišče. Policija bo tudi v tem primeru izvedla prekrškovni postopek.

Ostali dogodki: padci, nesreče pri delu in požari

Med ostalimi prijavljenimi dogodki so policisti obravnavali padec osebepadec smučarjanesrečo pri delu ter dimniški požar. Čeprav se ti dogodki ne zdijo tako dramatični, lahko hitro vodijo do hudih posledic.

Poročali so tudi o povoženi divjadi – spet nekaj, kar na prvi pogled deluje vsakdanje, a vozniki, ki so doživeli to situacijo, vedo, kako nevarno je, ko ti pred avto nepričakovano skoči srna ali divji prašič. Po podatkih Slovenske policijese vsako leto zgodi več sto tovrstnih trkov, mnogi vozniki pa ne vedo, kako pravilno ravnati.

Policija opozarja: e-skiroji niso igrača!

E-skiroji so postali nepogrešljiv del urbanega prometa, a kot kažejo številke – tudi vir težav. Policija opozarja:

  • Vozijo jih lahko otroci med 12. in 14. letom le s kolesarsko izkaznico, sicer pa osebe nad 14. let.
  • Vozite po kolesarskih površinah ali, če jih ni, ob desnem robu ceste v naseljih do 50 km/h.
  • Do 18. leta je čelada obvezna!
  • Mobitel? Prepovedano med vožnjo.
  • Luč ponoči? Obvezna!
  • In kar je ključno – nikoli ne vozite pod vplivom alkohola.

Današnji primer iz Kranja je še en dokaz, da meja med “zabavno vožnjo” in nevarno nesrečo ni tako jasna. Tokrat se je končalo s poškodbo in prekrškom – naslednjič je lahko še huje.

Vir: Policija.si

Pripravil: N. Z.

272
170 SEK