Bizarno: slovenskega policista obiskali vlomilci, tole jima sporoča na Facebooku

15. nov. 2024, ob 12.26
Posodobljeno pred 21 dnevi
948
130 SEK

Leta 2020 je med protesti v Ljubljani postal znan po fotografiji, na kateri je z dvignjenim palcem poziral s protestnikom. Ta dogodek je sprožil različne odzive v javnosti in medijih.

KAMNIK „Fanta…. Če sta želela priti ob 02.50 na kavico do mene nista prišla pravo uro!!!!
Loka pri Mengšu in Mengeš pazljivost ni odveč. Če ju kdo prepozna naj mi javi,“
je na Facebooku zapisal Sandi Sheikha, priznani policist iz Mengša. Objavil je tudi video, potem pa pozval vse, da so pozorni na sumljive ljudi.

Kdo se Sandi Sheikha?

Sandi Sheikha je slovenski policist, znan po svojem delu v prometni policiji in po več odmevnih dogodkih. Leta 2012 je prejel medaljo policije za požrtvovalnost, ko je iz vozila, udeleženega v prometni nesreči, rešil poškodovanega otroka in poskušal pomagati tudi vozniku.

Leta 2016 je bil vpleten v incident z nekdanjim zunanjim ministrom Dimitrijem Ruplom. Sheikha je Rupla ustavil zaradi prometnega prekrška, kar je privedlo do spora, v katerem naj bi Rupel policista žalil. Sheikha je zaradi tega vložil tožbo za odškodnino in sodišče mu je prisodilo 2.500 evrov.

Leta 2020 je med protesti v Ljubljani postal znan po fotografiji, na kateri je z dvignjenim palcem poziral s protestnikom. Ta dogodek je sprožil različne odzive v javnosti in medijih.

Sheikha je znan po svoji človečnosti in profesionalnosti. Večkrat je bil pohvaljen za svoje ravnanje v različnih situacijah, kar potrjujejo tudi izjave sodelavcev in javnosti.

Nevidni zobni aparat, rešitev za popoln nasmeh
V današnjem svetu je estetika nasmeha postala pomembnejša kot kdajkoli prej. Popoln nasmeh ne izboljša le samozavesti, temveč tudi splošno kakovost življenja. Če razmišljate o ortodontskem zdr

Vlomi v Sloveniji v letu 2024

V Sloveniji so vlomi v stanovanja v letu 2024 predstavljali pomemben varnostni izziv. Po podatkih Policije je bilo v prvih desetih mesecih leta zabeleženih 1.200 vlomov v stanovanja, kar predstavlja 10-odstotno povečanje v primerjavi z enakim obdobjem lani.

Geografska porazdelitev:

  • Ljubljana: Največ vlomov je bilo zabeleženih v prestolnici, kjer je bilo prijavljenih 400 primerov, kar predstavlja 33 % vseh vlomov v državi.
  • Maribor: Sledi Maribor s 200 primeri, kar predstavlja 17 % vseh vlomov.
  • Obalno-kraška regija: V tej regiji je bilo zabeleženih 150 vlomov, kar predstavlja 12,5 % vseh primerov.

Časovni vzorci: Analiza kaže, da se največ vlomov zgodi med 16. in 22. uro, predvsem v času, ko so stanovanja prazna zaradi odsotnosti stanovalcev.

Načini vlomov: Najpogostejši način vstopa je bil skozi vhodna vrata (60 % primerov), sledijo okna (30 %) in balkonska vrata (10 %).

Preventivni ukrepi: Policija priporoča naslednje ukrepe za zmanjšanje tveganja vloma:

  • Krepitev vrat in oken: Namestitev varnostnih ključavnic in ojačitev oken lahko oteži vstop vlomilcem.
  • Sosedska pomoč: Dobri odnosi s sosedi omogočajo medsebojno opazovanje in hitro obveščanje v primeru sumljivih dejavnosti.
  • Alarmni sistemi: Namestitev alarmnih sistemov in videonadzora lahko odvrne potencialne vlomilce.
  • Odsotnost: V času daljše odsotnosti je priporočljivo, da nekdo redno prazni poštni nabiralnik in občasno prižge luči, da stanovanje ne deluje prazno.

Policija poziva vse prebivalce k večji previdnosti in sodelovanju pri preprečevanju vlomov ter k takojšnjemu obveščanju o sumljivih dejavnostih v njihovi okolici.

Pripravil: Nadlani.si
Foto: Zajem zaslona FB

948
130 SEK