• 7.79C Novo mesto
  • 23:04
  • Sob, 30.05.2020

Eden najbogatejših Slovencev pomaga Ilirski Bistrici

To je že tretja donacija v času koronakrize.

ILIRSKA BISTRICA – Pomoč sočloveka v teh zahtevnih dneh še kako prav pride. Ob tej priliki se izkažejo mnogi, vnovič se je izkazal tudi Franc Frelih in Šentruperta na Dolenjskem. Frelih, uspešen podjetnik, ki se je lani prvič zavihtel med 10 najbogatejših Slovencev (s 112 milijoni na lestvici revije Manager zaseda 9. mesto), to pot pomaga občini Ilirska Bistrica!

„Skupina Plasta katere lastnik je gospod Franc Frelih in v katero spadajo v naši občini družbi Plama–Pur ,Termoplasti–Plama in Plama-GEO, je domu starejših občanov v Ilirski Bistrici podarila skoraj 17.000 l ustekleničene vode. Kar bo pokrilo več kot mesečno porabo DSO po tem artiklu. Voda je dobavljena iz Dane z Mirne, ki ravno tako spada v omenjeno skupino. To je za našo občino že tretja donacija v času epidemije s strani skupine Plasta. V imenu občanov, iskrena hvala. Emil Rojc, župan,“ je moč najti na Facebooku župana občine Emila Rojca.

Kot smo izvedeli, je Dana Mirna poslala vodo tudi v DSO Metlika in DSO Šmarje pri Jelšah!
Plasta, hvala in kapo dol!

Pripravil: Nadlani.si
Foto: Facebook