Družinsko nasilje na območju PU Novo mesto: je 31-letnik hotel očeta s sekiro?

22. nov. 2024, ob 09.24
539
100 SEK

Policisti PP Črnomelj so v noči na 22. novembra posredovali zaradi nasilja v družini v zasebnem prostoru, kjer naj bi moški razgrajal, kričal in očetu grozil s sekiro. 31-letni nasilnež, ki je bil pod vplivom alkohola, se tudi po prihodu policistov ni pomiril in ni upošteval ukazov, zato so zoper njega uporabili prisilna sredstva, ga obvladali in odpeljali v prostore za pridržanje. Zasegli so mu sekiro, s katero je grozil in manjšo količino posušenih delcev konoplje. Izrekli so mu ukrep prepovedi približevanja žrtvi, zoper njega pa bodo na pristojno tožilstvo podali kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja nasilja v družini.

Posredovali v 74 nujnih primerih in na številko 113 prejeli 192 klicev

Policisti Policijske uprave Novo mesto so v zadnjih 24 urah posredovali v 74 nujnih primerih in na številko 113 prejeli 192 klicev. Obravnavali so prometno nesrečo z lažjimi telesnimi poškodbami in 14 prometnih nesreč, v katerih je nastala premoženjska škoda. V Krškem in pri Trebnjem so zasegli vozila kršiteljema cestno prometnih predpisov, ki sta vozila brez veljavnih vozniških dovoljenj. Posredovali so zaradi 12-ih kršitev javnega reda in miru na javnih krajih in v zasebnih prostorih. S področja kriminalitete so obravnavali sume kaznivih dejanj nasilja v družini, zatajitve in tatvin. Posredovali so zaradi nedovoljenih prehodov državne meje.

Nasilje v družini

Je resen problem, ki lahko vpliva na vse člane družine, tako fizično kot psihološko. Gre za vzorec vedenja, kjer ena oseba uporablja fizično, psihološko, spolno ali ekonomsko silo nad drugo osebo z namenom vzpostavljanja moči in nadzora.

Oblike nasilja v družini: fizično nasilje (udarci, brce, davljenje, potiskanje ali katera koli druga oblika telesne poškodbe); psihološko nasilje (žaljenje, poniževanje, zastraševanje, grožnje, omejevanje stikov z družino in prijatelji); ekonomsko nasilje (nadziranje financ, odvzem denarja, prepoved zaposlitve ali dostopa do sredstev); spolno nasilje (siljenje k spolnim odnosom ali spolnim dejavnostim brez soglasja; zanemarjanje (nezmožnost ali namerna opustitev skrbi za otroke, starejše ali odvisne osebe).

Organizacije za pomoč v Sloveniji

Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja: 080 11 55

CSD – Center za socialno delo: Nudijo podporo, pravne nasvete in pomoč pri nastanitvah.

Policija: Na voljo 24/7 – 113.

Nasilje nad ženskami in otroki – krizni centri: Varne hiše in svetovalnice.

su; Foto: Shutterstock

    539
    100 SEK