Kdo je ženska s posnetka, ki jo poljublja poročeni župan Ernest!? Gre za Anjo, zaposlena je na občini (VIDEO)
Ženska, ki jo liško-senjski župan iz vrst HDZ Ernest Petry na posnetku poljublja in objema, je Ana Obućina, zaposlena v Javnem zavodu za varstvo in ohranjanje narave Liško-senjske županije, poroča Index. Posnetek je nastal v noči pred izredno sejo hrvaškega sabora o nezakonito odloženih nevarnih odpadkih na območju Gospića. Omenjeni županijski zavod so vprašali tudi, kakšno plačo prejema Obućina, odgovor pa bodo objavili, ko ga prejmejo.
Petry je po podatkih iz premoženjske kartice poročen in ima dva otroka. Njegova žena je zaposlena na Veleučilišču »Nikola Tesla« v Gospiću. Obućina je sicer ista ženska, ki je bila s Petryjem že aprila letos vpletena v incident v Novalji. Takrat naj bi po zasebnem druženju prišlo do verbalnega spora, med katerim naj bi ga obmetavala s pepelniki in drugimi predmeti. Posredovala je policija, eno osebo pa so do streznitve zadržali na policijski postaji. Po neuradnih informacijah Indexa je imel Petry nekaj več kot en promil alkohola v krvi, Obućina pa več kot dva.
Kaj sledi?
Ana Obućina je v županijskem zavodu zaposlena kot višja referentka za upravne zadeve, skupaj s sestro pa vodi tudi obrt Divinum, ki se ukvarja s proizvodnjo naravne kozmetike. Ernest Petry je župan od leta 2021, drugi mandat pa je osvojil leta 2025. V politični karieri je zamenjal več strank, nato pa se vrnil v HDZ. Afera bi lahko zdaj resno ogrozila njegov položaj. Petry je za N1 dejal, da se o njegovem odstopu v HDZ še niso pogovarjali, a bo odločitev stranke spoštoval. »HDZ sem na razpolago, kakor koli se bo stranka odločila, tako bo,« je povedal. Po neuradnih informacijah v HDZ njegovo vedenje ocenjujejo kot neprimerno glede na funkcijo, zato se omenja tudi možnost odstopa.

(us)