Ponos Slovenije: Gasilec iz Kočevja v ZDA osvojil dve zlati in eno bronasto medaljo! (FOTO)
Iz ZDA prihaja čudovita novica – gasilec Sebastjan Vovko iz Kočevja je na svetovnem prvenstvu v Dallasu osvojil kar dve zlati in eno bronasto medaljo ter znova dokazal, da sodi v sam vrh svetovnih gasilskih tekmovalcev.
Dvakratni svetovni prvak iz Kočevja
Na prestižnem tekmovanju Firefighter Challenge World Championship v Dallasu (ZDA) je Sebastjan Vovko, dolgoletni gasilec iz Kočevja, dosegel izjemen uspeh.
Osvojil je dva naslova svetovnega prvaka in še eno bronasto medaljo, s čimer je še enkrat dokazal, da spada med najboljše gasilce na svetu.
Njegov rezultat je bil dosežen v konkurenci najboljših gasilcev iz vseh koncev sveta – tekmovanja, kjer štejejo moč, vzdržljivost in jekleni živci.
Ena najbolj napornih preizkušenj na svetu
Firefighter Challenge, znan tudi kot “dve najbolj naporni minuti v športu”, velja za eno najzahtevnejših gasilskih tekmovanj na svetu.
Tekmovalci v popolni gasilski opremi in z dihalnim aparatom tečejo po stolpu, dvigujejo težke cevi, s kladivom simulirajo podiranje vrat in na koncu do cilja vlečejo 80-kilogramsko lutko, ki predstavlja ponesrečenca.
Vsaka sekunda šteje – zato gre za izjemno preizkušnjo moči, hitrosti, vzdržljivosti in psihične trdnosti.

Ponos Kočevja in Slovenije
Za Kočevje in Slovenijo je Vovkov uspeh velik mejnik.
»To ni samo športni dosežek, ampak dokaz, da tudi iz manjših okolij prihajajo ljudje, ki s predanostjo dosegajo svetovne rezultate,« pravijo v domačem gasilskem društvu.
Vovko pa poudarja: »Ko nosim uniformo, ne tekmujem le zase, ampak tudi za vse, ki verjamejo v moj trud in za skupnost, ki mi stoji ob strani.«

Navdih za vse gasilce
Sebastjan Vovko je s svojim uspehom postal simbol predanosti, discipline in srčnosti.
Njegov dosežek navdihuje gasilce in športnike doma in po svetu – da je mogoče doseči vrh tudi, če prihajaš iz majhnega kraja, če imaš veliko srce in neomajno voljo.
Pripravil: I.M.
Vir: Facebook