• C Novo mesto
  • 19:56
  • Pet, 22.09.2023

Policija preiskuje smrt deklice (4) v Istri: Ekipa zdravnikov je jokala z družino, šokirani so

V javnost prihajajo podrobnosti tragične smrti deklice, ki je danes zgodaj zjutraj umrla v Medulinu, kjer je dopustovala s starši. Državljana Češke sta se nastanila v širšem središču mesta in sta v sredo zjutraj malo pred 6. uro poklicala rešilca, ker je otroku postalo slabo. Že prej sta prosila za pomoč zaradi zdravstvenih težav njune hčerke.

Oče jo je poskušal znova oživljati

»Naša ekipa je k družini prispela ob 6.04 in pričela z oživljanjem. Do našega prihoda je oče deklice po navodilih dežurnega dispečerja oživljal svojega otroka. Ko je ekipa nujne medicinske pomoči prispela na lokacijo, je bil otrok žal brez znakov življenja in hipoksičen. Celo uro so poskušali deklico vrniti v življenje. Masirali so srce, uporabljali vsa zdravila po pravilih stroke, vse tehnike, ki so nam na voljo. Otrok še vedno ni kazal znakov življenja,« je za 24sata povedala Tatjana Čemerkić iz Izobraževalnega zavoda za urgentno medicino Istrske županije. Na žalost je ekipa na napravi prebrala samo ravno črto. Čemerkić dodaja, da je njihova ekipa dala 500 odstotkov sebe, da bi pomagala otroku, a ga ni bilo več mogoče rešiti. Po uri napora in oživljanja ni bilo premikanja. Družina je bila, pravi, v strašnem šoku. »To je velika tragedija. Ko so jokali, je jokala tudi naša ekipa zdravnikov in tehnikov. Danes zjutraj so se vrnili vidno šokirani. To so strašni trenutki, na katere nihče nikoli ne more ostati imun.« V tistih trenutkih se oče ni mogel sprijazniti, da njegove punčke ni več. Potem ko so reševalci malčici dali še zadnje atome moči, jo je,, znova poskušal oživljati oče.

Sum, da bi bila smrt nasilna izključen

Primer sta prevzela policija in državno tožilstvo. Zaenkrat so izključili sume, da bi bila smrt nasilna.

N. D.; Foto: Shutterstock