Ta slovenski politik se je rodil v Belgiji, zdaj bo sestavil novo stranko
Najbolj znan je kot dolgoletni predsednik DeSUS-a (Demokratična stranka upokojencev Slovenije), stranke, ki zastopa interese upokojencev in starejših. Vendar je bil sprva član LDS-a, kjer je začel svojo politično kariero.
LJUBLJANA – „Ko smo že pri Alžiriji. Bilo je dogovorjeno, da novi slovenski veleposlanik tam postane Karl Erjavec. Toda Golob si je premislil, ga vrgel čez ramo, in zdaj se Karl Erjavec vrača na politično sceno,“ je dobroobveščeni Bojan Požar na omrežju X napovedal, da se Karl Erjavec vrača na politično sceno. Še več, ustanovil naj bi novo stranko in skušal pridobiti del glasov stranke Svoboda, čigar predsednik Robert Golob ga ni poslal za veleposlanika v Alžirijo, zdaj pa mu Erjavec z vrnitvijo v politiko skuša odvzeti del volilnega telesa.
Ko smo že pri Alžiriji. Bilo je dogovorjeno, da novi slovenski veleposlanik tam postane Karl Erjavec. Toda Golob si je premislil, ga vrgel čez ramo, in zdaj se Karl Erjavec vrača na politično sceno. https://t.co/mife95ppdW pic.twitter.com/1SsIQwf2in
— BojanPožar (@BojanPozar) October 1, 2024
Tudi Mirko Mayer na glas razmišlja, komu bo glasove kradel Karl Erjavec:
🆕 Zimzeleni Karl Erjavec bo imel na naslednjih volitvah eno samo misijo: drobitev glasov.
– Neuradni cilj te zgodbe sta +2%,
da se doseže dovolj udobno državno financiranje. 💰
– Ljudski glasovi za to novo stranko pa bodo šli v nič.
▶️ Komu naj bi KE ‘kradel’ glasove in s… pic.twitter.com/krx4UtXh9p— Mirko Mayer (@Mirko_Mayer) October 1, 2024Popoln jesenski obrok: Kremna bučna juha, ki vas bo pogrelaJesen je čas, ko narava postreže z bogastvom svežih sestavin, med katerimi je buča prava zvezda. Bučna juha je popoln jesenski obrok – preprost za pripravo, okusen in poln hranil, ki vas bodo p
“Sedaj je prišel čas, da bomo ustanovili stranko in sicer nekje v drugi polovici meseca novembra. Ocenili smo, tudi z ožjo skupino, ki ustanavlja stranko, da ne bomo ustanovili platforme, ker teh platform že neka imamo V Sloveniji. Mislim, da je prišel čas, da je potrebo ustanoviti stranko,” je Erjavec za Topnews potrdil ustanovitev strank. Kot je dejal Erjavec bodo v tej stranki sodelovali tudi nekdanji ministri in ministrice. “Te pogovore opravljam v tem trenutku in moram reči, da so nekateri že potrdili svoje sodelovanje z nekaterimi pa pač ti pogovori še tečejo”.
To je zgodba Karla Erjavca:
Karl Viktor Erjavec je slovenski politik, ki je bil v svoji karieri na več pomembnih političnih položajih in je dolgoletni član ter predsednik stranke DeSUS (Demokratična stranka upokojencev Slovenije). Tukaj je nekaj glavnih točk iz njegovega življenja in kariere:
1. Življenjepis:
- Datum rojstva: 21. junij 1960, v Aiseau, Belgija.
- Starost: 64 let (leta 2024).
- Karl Erjavec se je rodil slovenskim izseljencem v Belgiji, a se je družina kmalu vrnila v Slovenijo, ko je bil še otrok. Diplomiral je na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani in nekaj časa delal kot pravnik.
2. Politična kariera:
- Začetki: Erjavec je svojo politično kariero začel v Liberalni demokraciji Slovenije (LDS), kjer je bil vpleten v različne dejavnosti. Sodeloval je kot državni sekretar v vladi Janeza Drnovška.
- Ministrske funkcije:
- Minister za obrambo: Od leta 2004 do 2008 v vladi Janeza Janše.
- Minister za okolje in prostor: Leta 2008 v vladi Boruta Pahorja.
- Minister za zunanje zadeve: Erjavec je bil minister za zunanje zadeve dvakrat, in sicer od leta 2012 do 2018 v različnih vladah (vlade Janeza Janše, Alenke Bratušek in Mira Cerarja).
- Vodja DeSUS-a:
- Karl Erjavec je leta 2005 prevzel vodenje DeSUS-a in vodil stranko do leta 2020, ko je bil za kratek čas zamenjan, a se je kasneje leta 2020 znova potegoval za predsedniško mesto, vendar neuspešno.
3. Stranke:
- Najbolj znan je kot dolgoletni predsednik DeSUS-a (Demokratična stranka upokojencev Slovenije), stranke, ki zastopa interese upokojencev in starejših. Vendar je bil sprva član LDS-a, kjer je začel svojo politično kariero.
4. Družinsko življenje:
- Otroci: Ima dva otroka, hčerko Evo in sina.
5. Premoženje:
- Glede natančnega premoženja ni javno dostopnih točnih podatkov, saj politiki običajno svoje premoženje razkrijejo le v določenem obsegu v javnih evidencah o premoženjskem stanju. V javnosti ni znano, da bi Erjavec spadal med posebej bogate slovenske politike.
Karl Erjavec je bil večkrat znan po svojem diplomatskem pristopu in tudi po burnih političnih dogodkih, zlasti zaradi sodelovanja v različnih koalicijskih vladah in pogostih spremembah v slovenski politiki.
Pripravil: Nadlani.si
Foto: www