
Hrvati so na Dolenjskem posneli resničnostni šov: Na lokaciji ni bilo ne elektrike ne vode, bilo pa je blato …
Devetnajst kandidatov različnih značajev, življenjskih zgodb in sanj bo obrnilo novo življenjsko poglavje daleč od vsakdanjika in sodobne tehnologije. Pred njimi so težka fizična dela, vsakodnevni izzivi, čustveni trenutki, neizogibne napetosti, spopadi in porazi … Vse to prinaša novi resničnostni šov Farma, ki se je začel na hrvaškem RTL-u.
Kandidati iz vseh koncev Hrvaške, ena tudi iz Slovenije, se bodo naselili na 14 hektarjev veliko posestvo v idilični dolenjski regiji v Sloveniji, kjer se bodo borili za glavno nagrado v višini 50.000 evrov. Vlogo voditeljice prevzema Nikolina Pišek, skozi izzive pa jih bo vodil in nadzoroval mentor in gospodar Marinko Vukobratović. Medtem ko gledalci nestrpno čakajo prve prizore, so pri portalu 24sata ‘pokukali’ v zakulisje in izvedeli, kako je potekalo ustvarjanje hrvaške različice Kmetije, s kakšnimi izzivi se je soočala produkcija in zakaj je bila za lokacijo izbrana prav Slovenija.
”Znana po neokrnjeni naravi, gozdovih, gričih in bogati podeželski tradiciji, je dolenjska regija idealna za estetiko oddaje, ki prikazuje življenje na podeželju. Ko smo našli lokacijo, smo vedeli, da je to to. Vendar pa je bil pripravljalni proces zelo zahteven, saj na lokaciji ni bilo ne vode ne elektrike. Eden največjih izzivov je bilo tudi neravno in kamnito zemljišče, kar je zelo otežilo postavljanje temeljev za vse objekte in pripravo terena za areno, kjer potekajo dvoboji,” razkrivajo iz produkcije za omenjeni portal.
Za snemanje takšnega formata je bila potrebna vrhunska tehnična oprema in velika logistična podpora. ”Uporabljenih je bilo več kot 40 kamer, nekaj GoPro kamer, ena “slow-mo” kamera, devet kamer za dvoboje v areni, 20 nadzornih kamer, en dron. Uporabljenih je bilo več kot 50 mikrofonov, 20 naglavnih mikrofonov, šest “boom” mikrofonov.” Pri snemanju je sodelovalo okoli sto ljudi, montaža ene epizode – od surovega materiala do končne verzije pripravljene za predvajanje – je trajala med 24 in 28 dni. Eden največjih izzivov je bilo nepredvidljivo vreme.

(us; Foto: RTL)