
Mladi smučarski up umrl po hudi nesreči: Kristalni talent zlomila usoda
Italijanska smučarka Matilde Lorenzi (19) je umrla dan po hudi nesreči na progi Val Senalis. Med treningom na strmem delu proge je razprla smuči, padla in utrpela hude poškodbe, ki so se pozneje izkazale za usodne. Novico je potrdila Mednarodna smučarska zveza, kot tudi italijansko obrambno ministrstvo-
“Žalosten sem zaradi smrti Matilde Lorenzi, obetavne italijanske smučarke, stare le 19 let. Kristalni talent, ki ga je zdrobila usoda. Počivaj v miru, mlada šampionka,” je zapisal minister Antonio Tajani. “Mednarodna smučarska in deskarska zveza (FIS) izraža globoko sožalje ob tragični izgubi Matilde Lorenzi. Globoko smo užaloščeni zaradi smrti Matilde Lorenzi, kot je sporočilo italijansko ministrstvo za obrambo, ki izraža iskreno sožalje ob smrti 19-letne športnice italijanske vojske. Sožalje Flavii Rodi in celotni italijanski skupnosti zimskih športov, vključno s trenerji, športniki, soigralci, svetom federacij in vsemi zaposlenimi v FISI. Matilde je tragično umrla po padcu med treningom na progi Grawand G1 v Val Senalesu,” so sporočili iz FIS.
Sono addolorato per la scomparsa a soli 20 anni di Matilde Lorenzi, promessa dello sci azzurro. Un talento cristallino spezzato dal destino. Mi stringo al dolore dei suoi familiari, amici, compagni di squadra del gruppo sportivo dell’@Esercito. Riposa in pace giovane campionessa. pic.twitter.com/jBDU2H3pH5
— Antonio Tajani (@Antonio_Tajani) October 29, 2024
Njena najboljša uvrstitev v evropskem pokalu je enajsto mesto na superveleslalomu v St. Moritzu, ki ga je odpeljala decembra lani.
siu Foto: FIS