
Navijaška skupina Green Dragons žaluje: “Nejc, počivaj v miru!”
Od Nejca se bodo poslovili na naslednji domači tekmi.
LJUBLJANA – „Še včeraj z nami na tribuni, danes žal med soborci tam nekje, daleč stran! pretreseni smo nad izgubo enega izmed nas – našega Nejca, od katerega se bomo najprej poslovili na tekmi v nedeljo. Nejc, počivaj v miru!“ so ob smrti svojega člana zapisali v navijaški skupini Green Dragons. Navijač Nejc je bil rojen leta 1995, umrl pa je pred dnevi.
“Zelo zgodaj si začel svojo navijaško pot in hitro postal eden najvidnejših predstavnikov našega podmladka – podskupine Baby Crew. Skoraj ni bilo koreografije, pri kateri ne bi sodeloval. Nikoli ne bomo pozabili tvojega truda, organizacije in predvsem prizadevanj za gostovanja, zlasti za mlajše člane. Kar nekaj znanih obrazov s tribune se nam je pridružilo prav zaradi tebe… Danes sedim v sobi, v rokah držim šal Olimpije in pišem te besede v slovo. Ne morem verjeti. Vedno si bil med tistimi, ki so se odzvali – takoj, jasno, iskreno. Če nisi mogel sodelovati, si to povedal. Če pa si rekel, da prideš, si tudi prišel. Vztrajnost in zanesljivost nekaj pomenita – in ti si to bil. Resen. Predan. Konstanten. Ne bom pozabil tvojega sporočila pred izletom v Banjaluko, ko si mi napisal: “Na tole Banjaluko grem familjarno.” Razumel sem. Seveda sem razumel. Vedel sem, kako pomembna ti je bila tvoja družina – tista domača in tista zelena. Ko se je rodil mali Leo, si mu takoj uredil članstvo Mladi zmaj in ga kmalu pripeljal s seboj na sever. Čeprav se življenje z rojstvom malega zmaja spremeni, te to ni oddaljilo od tribune. Še naprej si bil z nami – zdaj tudi z Zalo, Leotom in, kot si mu rekel, svojim fotrom, ki si ga tako ponosno predstavil soborcem na severu. Ravno Zali, malemu Leotu, očetu Petru, mami Kseniji in bratu Maksu bo zelena družina vedno v oporo. Ker znamo držati skupaj. Ker smo družina. To nedeljo 30.3.2025 se na tekmi z Bravom od tebe poslavljamo na tribuni. Grmelo bo zate, Nejc. Tam bomo vsi.
Se vidimo… Green Dragons Ljubljana,” pa so v slovo zapisali v navijaški skupini.
Kdo so Green Dragonsi?
Green Dragons so ena najstarejših in najbolj prepoznavnih navijaških skupin v Sloveniji. Ustanovljeni so bili leta 1988 in podpirajo Nogometni klub Olimpija Ljubljana. Njihovo ime izhaja iz zelene barve kluba in simbolike zmaja, ki je povezana z mestom Ljubljano. Znani so po strastnem in glasnem navijanju, kjer pomembno vlogo igrajo bobni, megafoni, usklajeno petje in koreografije na tribunah. Njihov slog navijanja je značilen za ultrase, kar pomeni neprestano spodbujanje ekipe skozi celotno tekmo, ne glede na rezultat. Pripravljajo tudi vizualno izjemno impresivne koreografije z zastavami, transparenti in pirotehniko, ki dodajo poseben čar tekmam. Green Dragons so znani po močni pripadnosti svojemu klubu in mestu, pa tudi po rivalstvu z drugimi navijaškimi skupinami, zlasti s skupino Viole, ki podpira NK Maribor. Poleg nogometnih tekem so prisotni tudi na košarkarskih tekmah Olimpije. Skupina ima pomembno vlogo pri ustvarjanju navijaške kulture v Sloveniji in med mlajšimi generacijami krepi občutek pripadnosti. Njihova predanost in energija so prepoznavni znaki njihovega dolgoletnega delovanja na športnih tribunah.

Pripravil: Nadlani.si
Foto: Green Dragons