Neverjetno svetovno prvenstvo! Domen Prevc je svetovni prvak

08. mar. 2025, ob 17.31
Posodobljeno pred 2 mesecema
2697
70 SEK

Slovenski smučarski skakalec Domen Prevc je na svetovnem prvenstvu v Trondheimu postal prvak na veliki skakalnici. Prevc je imel po prvi seriji minimalno prednost 0,7 točke, v finalu pa je še povečal prednost pred svetovnim prvakom s srednje naprave, domačinom Mariusom Lindvikom. Slednji je bil nato diskvalificiran zaradi manipulacije z dresom.

“Tega uspeha res nisem pričakoval. Zadnje dni sem slabo spal, ves čas sem imel visok pulz. Kar čutil sem, da se bo zgodilo nekaj velikega. Pred finalnim skokom sem bil izjemno živčen, roke so se mi na polno tresle, bilo je zelo, zelo težko, a uspelo mi je ostati zbran,” je v prvem odzivu za mednarodno smučarsko zvezo dejal 25-letni Prevc, ki je na tem prvenstvu tako kot sestra Nika Prevc osvojil tri kolajne, od tega dve zlati in eno srebrno.

Avstrijec Jan Hörl je tako napredoval na drugo mesto, bron pa je osvojil Japonec Ryoyu Kobayashi. Napredovala sta tudi oba preostala slovenska finalista. Anže Lanišek (276,4 točke) je na koncu pristal tik za stopničkami na četrtem mestu, Lovro Kos (257,2) pa je bil deseti.

Prevc je na svetovnem prestolu nasledil reprezentančnega kolega Timija Zajca, ki je krono prvaka predal že po prvi seriji. Zajc, najboljši v Planici 2023, je na današnji tekmi po ponesrečenem nastopu ostal brez finala na 45. mestu.

2697
70 SEK