Zlato ji je ušlo za las! Nika Prevc je olimpijska podprvakinja

07. feb. 2026, ob 20.39
Posodobljeno pred 5 meseci
1036
100 SEK

Predazzo – Slovenska smučarska skakalka Nika Prevc je na olimpijski tekmi na srednji skakalnici osvojila srebrno medaljo. Po dveh serijah je bila boljša le Norvežanka Anna Odine Stroem, ki je odločilno prednost ustvarila z boljšim doskokom in slavila z minimalno razliko.

Tesna razmerja po prvi seriji

Prevc je bila po prvi seriji na drugem mestu in je za vodilno Stroem zaostajala natanko točko. Slovenska reprezentantka je pri doskoku naredila manjšo napako, kar se je poznalo pri sodniških ocenah. Kljub temu je ostala v boju za najvišja mesta, saj so bile razlike med najboljšimi zelo majhne. V finalni seriji so tekmovalke skakale v zahtevnih razmerah z vetrom v hrbet. Stroem je zbrala dovolj točk za zlato, Prevc pa je zadržala drugo mesto in Sloveniji priborila olimpijsko srebro. V finalu je nastopila tudi Nika Vodan, ki je napadala s sedmega mesta in tekmo končala med najboljšimi desetimi.

Polovičen slovenski izkupiček

Slovenija je imela na tekmi štiri predstavnice. V finalno serijo sta se uvrstili Prevc in Vodan, medtem ko sta Maja Kovačič z 32. mestom in Katra Komar z 34. mestom tekmovanje končali že po prvi seriji. Obe sta doživeli olimpijski debi. Slovenska reprezentanca je v Predazzu nadaljevala niz uspehov na največjih tekmovanjih. Slovenija je na srednji skakalnici branila naslov iz Pekinga, kjer je zlato osvojila Urša Bogataj. Tokrat je vrh pripadel Norveški, a srebrna medalja potrjuje stalno prisotnost Slovenije v samem vrhu ženskih smučarskih skokov.

Odkrijte, kako do zobozdravstvenih storitev po skoraj 3-krat nižjih cenah
Ali ste vedeli, da lahko za povsem enako zobozdravstveno storitev v različnih klinikah plačate tudi do trikratno razliko v ceni? Da – razlike so lahko osupljive, in prav zaradi tega je izbira prav

Napisal: K. J.

Vir: Facebook, X

1036
100 SEK