• 20:59
  • Sob, 10.04.2021

Nova tekma, nova medalja: Lanišek bronast!

Podelitev kolajn bo v ponedeljek, 1. marca.

OBERSTDORF – Slovenija se spet veseli. Anže Lanišek je na srednji napravi zasedel 3. mesto. Svetovni prvak je postal Poljak Piotry Žyla, srebro je osvojil Nemec Karl Geiger. Slovenski as je v 1. seriji pristal pri 102,5 metrih, v drugo pa je skočil 101 metrov daleč.

Dovolj ima 4. mest

„Ni bilo enostavno, vedel sem, da zmorem. Skoka sta bila slaba,“ je dodal Lanišek za TV Slovenija. Je pa Lanišek dodal, da se je naveličal 4. mest, ki jih je redno dosegal na velikih tekmovanjih.

„To je neverjetno, kapo dol Lanišku, res sem vesel zanj,“ je za TV Slovenija po koncu tekme povedal Cene Prevc, ki je zasedel 15. mesto, slovenski uspeh sta dopolnila 8. Bor Pavlovčič in 28. Žiga Jelar.

4. kolajna

To je že četrta kolajna za Slovenijo na 53. svetovnem prvenstvu: prvo je osvojila Anamarija Lampič, potem je svetovna prvakinja postala Ema Klinec, včeraj so srebro osvojile skakalke na ekipni tekmi, danes pa še Lanišek. Jutri je na vrsti še tekma mešanih ekip, kjer bo Slovenija spet kandidat na odličja!

Pripravil: Nadlani.si