
Policisti v Središču ob Dravi prijeli pet tujcev
Minuli konec tedna so imeli ormoški policisti polne roke dela, saj so se ukvarjali z različnimi situacijami, med katerimi so izstopali tudi primeri, povezani s tujci. V petek zvečer so policisti v Središču ob Dravi prijeli pet tujcev, državljanov Afganistana, ki so nedovoljeno vstopili v Slovenijo. Po zaključenem postopku so bili tujci odpeljani v Azilni dom, kjer se bodo nadaljevali postopki obravnave njihovega primera.
Slika je simbolična
Poleg tega so policisti včeraj popoldne izvajali meritve hitrosti v naselju Obrež, pri čemer so ugotovili, da je voznik osebnega avtomobila presegal dovoljeno hitrost. Vozil je s hitrostjo 111 kilometrov na uro, kar je močno preseglo omejitev hitrosti v naselju. Kot posledica prekrška so policisti vozniku odvzeli vozniško dovoljenje in proti njemu vložili obdolžilni predlog.
V istem dnevu so ormoški policisti obravnavali še en primer voznika, ki je vozil pod vplivom alkohola. Ob 19.55 uri so zoper voznika osebnega avtomobila odredili pridržanje, saj je opravil preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal rezultat 0,78 miligrama alkohola na liter izdihanega zraka. Zoper kršitelja bodo vložili obdolžilni predlog in mu odvzeli vozniško dovoljenje.
Policistični primeri, kot so ti, ponazarjajo nenehno prizadevanje policije za zagotavljanje varnosti in spoštovanja zakonov v družbi. S hitrim in odločnim ukrepanjem skušajo preprečiti nadaljnje nezakonite dejavnosti ter zagotoviti varnost in red v cestnem prometu. Pomembno je, da se vsi udeleženci zavedajo posledic svojih dejanj in spoštujejo prometne predpise ter zakonodajo države.
Na Nadlani.si se trudimo zagotoviti, da je vaša izkušnja obiska naše spletne strani čim bolj prilagojena vašim osebnim interesom in potrebam. Na podlagi vaše aktivnosti na naši platformi skrbno prilagajamo prikaz člankov in oglasov, ki bi vas utegnili zanimati – to počnemo s pomočjo analize vašega vedenja, da lahko ne le izboljšamo trenutno izkušnjo, ampak tudi razvijamo nove, inovativne funkcionalnosti, ki bodo še bolj ustrezale vaši uporabi. Pri tem uporabljamo piškotke in druge tehnologije sledenja, ki lahko vključujejo tudi obdelavo osebnih podatkov.
Če izberete možnost "Sprejmi vse", soglašate, da na vašo napravo shranimo piškotke z naše strani in strani naših partnerjev – med njimi so, denimo, iskalniki in družbena omrežja. Ta tehnologija nam omogoča dostop do določene vsebine na vaši napravi ter obdelavo osebnih podatkov za namene, kot so profiliranje, tržne analize ali priprava statističnih pregledov. Seveda imate možnost prilagoditi nastavitve – v razdelku "Uredi nastavitve" lahko natančno določite, katere vrste piškotkov želite omogočiti. Če izberete "Sprejmi samo nujne", bomo uporabili izključno piškotke, ki so ključni za delovanje spletne strani.
Vaše podatke skrbno upravlja podjetje Magma Media d.o.o. v sodelovanju z izbranimi partnerji, pri čemer so naši cilji jasni: izboljšati uporabniško izkušnjo, zagotoviti prikaz relevantnih vsebin in prilagojenih oglasov, hkrati pa izvajati meritve učinkovitosti oglaševanja in optimizirati naše storitve. Vaše soglasje je popolnoma prostovoljno – to pomeni, da ga lahko kadarkoli prekličete ali ponovno nastavite. Preklic soglasja ne vpliva na obdelavo podatkov, ki je bila izvedena pred preklicem.
Za podrobnejše informacije o obdelavi vaših podatkov, naših partnerjih in njihovih praksah vas vabimo, da obiščete ustrezni razdelek na naši strani (Splošni pogoji), kjer boste našli vse potrebne podrobnosti. Vaša zasebnost je za nas pomembna, zato si prizadevamo, da imate popoln nadzor nad tem, kako se vaši podatki uporabljajo.
Na portalu Nadlani.si vaše nastavitve zasebnosti niso zgolj tehničen detajl – povezane so z iskalnikom in napravo, ki ju uporabljate v trenutku obiska. Če si ustvarite uporabniški račun, se te nastavitve samodejno shranijo in vam zagotavljajo poenoteno izkušnjo pri vsakem prijavljenem obisku, kar pomeni manj skrbi in več prilagojenih vsebin.