Poslanka padla na stopnicah: Žal mi je, da sem prva Slovenka, ki je krvavela v hrvaškem saboru #VIDEO
Nesreča poslanke Barbare Antolić Vupora je eden izmed trenutkov, ki so zaznamovali začetek nove seje hrvaškega sabora. Poslanka je padla po stopnicah v hrvaškem parlamentu, vendar na srečo ni bila poškodovana. “Zaenkrat sem v redu, ni pa dobro, da se mi je to zgodilo prvi dan. Žal mi je, da sem prva Slovenka, ki je krvavela v hrvaškem saboru,” je v šali povedala Antolić Vupora po izhodu iz stavbe.
“Ne bi želela biti prva novica, padci po stopnicah se dogajajo povsod. Tisto, kar se dogaja ljudem, je prva novica, ne pa padec po stopnicah,” je sporočila. Seja sabora v novem prostoru je bila v sredo, spomnimo, začasno prekinjena zaradi nesreče poslanke SDP-a Barbare Antolić Vupora. Med aktualnim dopoldanskim delom je Antolić Vupora padla po stopnicah v novega parlamenta, takoj so ji na pomoč priskočili kolegi, med prvimi Željko Jovanović, z govorniškega odra pa je pritekel tudi predsednik sabora Gordan Jandroković.
Kdo je nesrečna poslanka?
Barbara Antolić Vupora je hrvaška političarka, članica Socialdemokratske stranke Hrvaške (SDP) in poslanka v hrvaškem saboru, kot tudi pripadnica slovenske skupnosti na Hrvaškem. Izvira iz Varaždina, kjer je dejavna v lokalni politiki. Poleg svoje politične kariere je znana tudi po tem, da ima slovenske korenine, kar je večkrat izpostavila v svojih javnih nastopih. V saboru zastopa interese svojih volivcev in aktivno sodeluje v razpravah na različnih področjih, povezanih z zakonodajo in javnim življenjem na Hrvaškem. Njena politična kariera je osredotočena na socialna vprašanja, pravice manjšin ter regionalni razvoj.
Če ste padli po stopnicah, preverite svoje stanje
Tukaj je nekaj korakov, ki jih lahko upoštevate po padcu. Ocenite svoje stanje: preverite, ali imate bolečine, otekline, odrgnine, krvavitve ali težave z gibanjem. Če občutite močno bolečino, še posebej v hrbtu, vratu ali glavi, je pomembno, da ostanete na mestu in pokličete pomoč.
Premikanje: če lahko brez težav premikate vse dele telesa in nimate hujših bolečin, se počasi dvignite, da ne bi poslabšali morebitnih poškodb. Vstanite počasi in pazite, da se ne premikate nenadoma.
Preverite simptome: če opazite kakršnekoli znake resne poškodbe, kot so izguba zavesti, močne bolečine, slabost, vrtoglavica, slabost v udih ali težave z dihanjem, nemudoma poiščite zdravniško pomoč.
Hladne obloge: če imate modrice ali oteklino, lahko uporabite hladno oblogo (na primer led, zavit v brisačo) na prizadetem predelu, da zmanjšate oteklino in bolečino.
Posvet z zdravnikom: če ste padli z velike višine, imate močne bolečine, sumite na zlom ali imate težave z gibanjem, se posvetujte z zdravnikom, ki lahko opravi ustrezne preiskave (kot so rentgen ali MRI), da izključi morebitne zlome ali poškodbe notranjih organov.
su; Foto: printscreen/Vecernji List