• C Novo mesto
  • 23:26
  • Pon, 18.10.2021

Slovenija v finalu, padli Poljaki, jutri po zlato!

Slovenija se bo jutri pomerila z boljšimi iz polfinala Srbija – Italija, tekma pa se bo začela ob 21. uri.

KATOWICE – Slovenija je prvi finalist evropskega prvenstva! Po izjemni tekmi je Slovenija s 3:1 v nizih porazila domačine, ki niso bili kos naši razigrani vrsti. Slovenija je do finala prišla v 10. poizkusu, z 10. zaključno žogo proti domačinu, Poljski, aktualnemu svetovnemu prvaku!

Zmagovalca je odločil Tonček Štern s svojo 20. nocojšnjo točko, nor četrti niz se je končal s 37:35!

Kako so se končali nizi? Poljska je povedla 1:0, v prvem nizu pa 25:17. V nadaljevanju prvi maratonski niz, z 32:30 ga je dobila Slovenija, ki je bila suverena v 3. nizu (25:16). Zadnji niz je bil dolg kot ponedeljek: 35:37 za Slovenijo, ki je izkoristila 10. zaključno žogo.

Poljaki so že pred tekmo poskrbeli za provokacijo, ki niso zavihteli prave himne…