
Sramota, kaj sta v naselju Pot v gaj v Novem mestu počela 35-letna ženska in mladoletnik
Policisti Policijske uprave Novo mesto so med 14. 3. in 17. 3. 2025 posredovali v 162 nujnih primerih in na številko 113 prejeli 631 klicev. Obravnavali so prometno nesrečo, v kateri je umrl voznik osebnega avtomobila, prometno nesrečo s hudimi telesnimi poškodbami, štiri prometne nesreče, v katerih so se udeleženci lažje poškodovali in 19 prometnih nesreč, v katerih je nastala premoženjska škoda. Zasegli so vozila trem kršiteljem cestno prometnih predpisov, ki so vozili brez veljavnih vozniških dovoljenj. Posredovali so zaradi 33-ih kršitev javnega reda in miru na javnih krajih in v zasebnih prostorih in v Črnomlju in Novem mestu kršitelje pridržali. S področja kriminalitete so obravnavali sume kaznivih dejanj nasilja v družini, nasilništva, preprečitve uradnega dejanja ali maščevanja uradni osebi, lahke telesne poškodbe, groženj, poškodovanja tuje stvari, vlomov in tatvin. Posredovali so zaradi požarov, sprožitev signalno varnostnih naprav, nesreč pri delu in nedovoljenih prehodov državne meje.
Kršitelja pridržali
V noči na 16. 3. so policisti posredovali zaradi kršitve javnega reda in miru v naselju Pot v gaj v Novem mestu. Ugotovili so, da sta se 35-letna ženska in mladoletnik nedostojno vedla in prebivalce naselja spodbujala k pretepu. Tudi po prihodu policistov se nista pomirila in nista upoštevala navodil in ukazov, zato so jima odvzeli prostost in ju odpeljali v prostore za pridržanje. Zaradi kršitev javnega reda in miru bodo izdali plačilni nalog in o kršitvi mladoletnika obvestili center za socialno odelo, sporočajo s PU Novo mesto.
Nedostojno obnašanje v Sloveniji se nanaša na ravnanja, ki so v nasprotju z družbenimi normami, zakonodajo ali javnim redom in mirom. To vključuje verbalno ali fizično nasilje, nadlegovanje, motenje javnega reda, nespoštljivo vedenje do drugih ljudi, uničevanje javne ali zasebne lastnine ter neprimerno vedenje na javnih mestih. Pravni okvir določa globe ali druge sankcije za takšna dejanja, pri čemer se upošteva resnost in okoliščine posameznega primera. Kultura spoštovanja in odgovornosti je ključna za preprečevanje tovrstnih vedenj in zagotavljanje prijetnega okolja za vse prebivalce in obiskovalce Slovenije.
Kdo si sploh lahko privošči svoj bazen?Ste si kdaj predstavljali, kako bi bilo, če bi lahko po napornem dnevu stopili na svojo teraso in se osvežili v kristalno čistem bazenu? Lasten bazen ni več privilegij le redkih – danes je to do
(nd; Foto: Shutterstock)