Tanja Ribič brez dlake na jeziku: »Nimam rada, da me futrajo z lažmi in strupi«

13. jul. 2026, ob 18.48
Posodobljeno pred 8 urami
129
90 SEK

Tanja Ribič je na družbenih omrežjih pokazala bogat pridelek z domačega vrta in razkrila, da trenutno pri njih kraljujejo bučke. Ob tem je brez ovinkarjenja povedala, zakaj vse bolj prisega na sezonsko in doma pridelano hrano.

Najraje ima rumene bučke

Igralka in pevka je objavila fotografije velikih rumenih bučk, za katere pravi, da so ji najbolj okusne. Poudarila je, da rada uživa tisto, kar ji v določenem času ponuja narava, in ne tistega, kar ji v akcijah ponujajo veliki trgovci. »Bučke!! Male, velike, predvsem rumene. Te so mi najbolj okusne. Jem to, kar mi narava ponuja in je ugodno, brez akcije velikih trgovcev, ki nam kao ponujajo domače,« je zapisala.

Ribičeva je priznala, da v otroštvu nad vrtnarjenjem ni bila navdušena. Čeprav je imela njena mama vrt, se ji je takrat zdel le kot njen nespektakularni hobi. »Da ne bi mislili, da sem bila vzgojena v tem duhu. Kje pa! Mami je že imela vrt, ampak mi je to izgledalo samo kot njen nespektakularni hobi. Dokler mi ni postalo jasno, za kaj gre v sistemu,« je dodala.

»Nimam rada, da me futrajo z lažmi in strupi«

Danes na domačo pridelavo gleda povsem drugače. Pojasnila je, da rada išče nove poti in da ne mara občutka, da ji drugi prodajajo neresnice ali nezdravo hrano. »Rada iščem nove poti in nimam rada, da me futrajo z lažmi in strupi,« je poudarila. Prav zato je domači vrt postal pomemben del njenega vsakdana.

Imate težave z zobmi? To so ordinacije, ki vas sprejmejo takoj
Zobobol ne čaka. In tudi vi ne bi smeli! V času, ko so čakalne dobe v zobozdravstvu vse daljše, obstajajo rešitve, ki vam omogočajo hitro, strokovno in nebolečo obravnavo - brez čakanja in bre

Ker je pridelek bogat, se pri njih doma trenutno vrstijo »dnevi bučk na sto in en način«. Bučke je pripravila že v pečici s sojinim drobljencem in bešamelom, v rižoti z mlado čebulo in popečenim tofujem ter v obliki zelenjavnih polpetov z mladim krompirčkom. Pohane bučke pa, kot je dodala, še čakajo na svoj trenutek.

Pripravil: K. J.
Vir: Facebook/Tanja Ribič

129
90 SEK