Zlati orel je naš! Domen Prevc osvojil prestižno novoletno turnejo, poglejte zmagoviti skok (VIDEO)
Pod avstrijsko skakalnico je donelo. Slovenske zastave so plapolale, množica pa je v en glas vzklikala ime novega junaka. Domen Prevc je v Bischofshofen z drugim mestom na zadnji tekmi potrdil skupno zmago in osvojil zlatega orla na Turneji štirih skakalnic.
Slovenski večer v Bischofshofnu
Na finalni postaji 74. novoletne turneje ni bilo več dvoma. Čeprav je na tekmi zmagal domačin Daniel Tschofenig, je bila zgodba večera slovenska. Prevc je v prvi seriji poletel do 138 metrov in prevzel vodstvo. V finalu je dodal še pol metra več, 138,5 metra, a ob doskoku nezadovoljno odkimal. A to ni spremenilo ničesar. Drugo mesto na tekmi je bilo več kot dovolj, da je Jan Hörl ostal brez možnosti, zlati orel pa je romal v slovenske roke. Avstrijec je tekmo končal četrti, za Prevcem pa je v skupnem seštevku turneje zaostal več kot 40 točk. Odločitev je bila jasna.
Trenutek, ki je zaznamoval prestižno novoletno turnejo
Ko je postalo dokončno, so Prevca na ramena dvignili reprezentančni kolegi. Anže Lanišek in Rok Oblak sta bila ob njem, tribune pa so eksplodirale. »Domen, Domen, Domen,« je odmevalo pod skakalnico. Tschofenig, lanski zmagovalec turneje, mu je športno predal zlatega orla in pred njim snel kapo. Lanišek je tekmo končal na devetem mestu, Oblak pa je z 28. mestom zaokrožil svoj nastop na turneji in ob tem navdušil z zrelimi skoki. Čestitali so mu tudi številni znani Slovenci.
Z zmago na turneji se je Domen Prevc pridružil izbranemu slovenskemu klubu. Pred njim sta zlatega orla osvojila le Primož Peterka v sezoni 1996/97 in Peter Prevc v sezoni 2015/16. Natanko deset let po bratu se je lovorika vrnila v družino Prevc. In ne le to. Prevc je to storil z eno največjih prednosti v zgodovini tekmovanja, v sezoni, ki že diši po nečem še večjem.

Iz uredništva Domnu Prevcu iskreno čestitamo za izjemen dosežek.
Napisal: K. J.
Vir: Slo Ski, Siol.net, Facebook/Fis Ski Jumping, Dejan Vunjak, Nataša Pirc Musar